Filmy popkultura

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje popkultura. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Tarnation

7,6
Jonathan Caouette dokumentował swoje życie, od kiedy w wieku 11 lat pożyczył od sąsiada kamerę. Od tamtej chwili rejestrował wszystko. „Kamera była dla mnie rodzajem broni, która pomagała mi kontrolować otoczenie, ale także bronić się przed nim i odciąć się od otaczających mnie okropieństw”. Tarnation jest dziełem niezwykłym: dynamicznym kolażem rodzinnych zdjęć, amatorskich nagrań, fragmentów filmów, telewizyjnych programów, zapisem choroby psychicznej ukochanej matki, wideodziennikiem trudnego dojrzewania u boku dziadków, sztandarowym przykładem techniki found footage. Caouette bez znieczulenia dokonuje wiwisekcji typowej, zdawałoby się, amerykańskiej rodziny, rekonstruując nieszczęśliwe dzieciństwo i wyciągając na światło dzienne skrywane tajemnice.
Program to amerykańskie show telewizyjne składające się z kilku skeczy w wykonaniu stale współpracującej grupy komików, jednego gościa - znanej osoby ze świata showbiznesu oraz zaproszona grupa muzyczna.
Serial skupia się wokół Liz Lemon, która jest główną scenarzystką Girlie Show. Gdy jej stary szef umiera i pojawia się nowy - Jack Donaghy, który jest bardzo wymagający, Liz musi sprostać jego życzeniom i nie oszaleć. Posiada na szczęście wsparcie. Jenna Maroney jest przyjaciółką Liz i byłą gwiazdą, która jest świadoma, że coraz mniej może już polegać na swojej urodzie.


Robbie był muzykiem weselnym, co dawało mu całkiem godziwy zarobek. Niestety, sam Robbie nie miał szczęścia w miłości. Gdy jego narzeczona uciekła sprzed ołtarza, muzyk znienawidził swoją pracę i postanowił ją zmienić. Wtedy z prośbą o pomoc w zorganizowaniu ślubu zgłosiła się do niego pewna dziewczyna.
Młody chłopak wpada na trop jednej z zagadek, jakich tysiące kryje Hollywood. Kiedy piękna sąsiadka, w której się podkochuje, znika bez śladu, postanawia ją odnaleźć. Za wszelką cenę.
Przez ponad 30 lat, w ramach osobistych poszukiwań, Hermann Vaske zadawał dziesiątkom słynnych na całym świecie osobistości to samo pytanie: dlaczego jesteś kreatywny? Odpowiedzieli mu m.in.: David Bowie, Ai Weiwei, Björk, Wim Wenders, Philippe Stark, Yoko Ono, David Lynch, Nobuyoshi Araki, Quentin Tarantino, Bono, Nick Cave, Stephen Hawking, Dalajlama, Marina Abramović, Vivienne Westwood, Takeshi Kitano i wielu innych. „Einstein chciał wiedzieć, dlaczego Bóg stworzył świat, a ja chciałem wiedzieć, dlaczego ludzie są kreatywni. Naiwne i głupie pytanie, które przyniosło mi najbardziej unikalną obsadę na świecie”.

Wieczór gier

6,4
7,3
Bateman i McAdams wcielają się w role Maksa i Annie, którzy umawiają się raz w tygodniu z innymi parami na wspólne gry i zabawy. Aby nieco podgrzać atmosferę, podczas jednego z takich wieczorów charyzmatyczny brat Maksa, Brooks (Chandler), organizuje zabawę w rozwiązanie sprawy tajemniczego morderstwa z podstawionymi zbirami i agentami federalnymi. Gdy sam Brooks zostaje porwany, wszyscy myślą, że to tylko część zabawy... ale czy na pewno? Kiedy szóstka uwielbiających rywalizację uczestników wyrusza, aby rozwiązać tę sprawę i odnieść zwycięstwo, stopniowo staje się jasne, że mylili się oni zarówno co do „gry”, jak i Brooksa. Gra, w której nie obowiązują żadne reguły, nie przyznaje się punktów i nie do końca wiadomo, kto w niej uczestniczy, może okazać się najlepszą grą w ich życiu albo… ostatnią.

Blokersi

6,5
Film o polskiej kulturze hip hopowej. Opowiada o młodych ludziach z wielkomiejskich blokowisk, o tym jak żyją, jaka jest dzisiaj ulica w Polsce. Poza raperami są tu grafficiarze, break dance`owcy i ludzie związani z kulturą hip hopu.
Film podejmuje dość kontrowersyjny temat, a mianowicie przedstawia szeroką wiedzę na temat słowa "fuck" - najpopularniejszego angielskojęzycznego przekleństwa. Chociaż jest to wulgaryzm, nie da się ukryć że jest używany często i wszędzie - od filmów kręconych w Hollywood, poprzez ulice, szkolne podwórka, aż do instytucji publicznych i rządowych.
„Tu, w Ameryce, mówimy o sobie w samych superlatywach: jesteśmy największym, najpotężniejszym, najszybszym krajem na świecie. Trudno się zatem dziwić, że tak wielu naszych sportowców stosuje doping.” Analiza amerykańskiej filozofii „zwycięstwa za wszelką cenę”. Przezabawne materiały archiwalne przeplatają się z bezcennymi opowiastkami rodzinnymi autora. Pojawiają się też wywiady z politykami, zawodowymi sportowcami, ekspertami medycznymi i zwykłymi użytkownikami siłowni.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…